o ns kontakt

Aktuality

“Pocity ženy +50 při hledání zaměstnání“
Autorkou tohoto příspěvku je jedna z našich sympatizantek. Podělila se s námi o své pocity při hledání zaměstnávání. Je jednou z těch, která má vystudovanou vysokou školu, praxi a stáže v zahraničí, skvělé jazykové znalosti, ….. a ano, i ona naráží na problém skryté diskriminace na trhu práce při hledání nového zaměstnání.
Vydáno: 19.9.2017 Zobrazit článek
“Zaměstnání trochu jinak“

Práce v neziskovém sektoru je pro řadu žen skvělou možností najít uplatnění. Pro některé může být touto možností i vstup do politiky.

V komunální politice a v neziskovém sektoru se rozhoduje o věcech, které ovlivňují každodenní život i budoucnost vás i vašich blízkých.

Vydáno: 25.8.2017 Zobrazit článek
“Sociální družstvo v Praze nabízí pozice pekaře, cukráře…“

Představujeme Vám tímto další zajímavý projekt, který je určen nezaměstnaným ve věku nad 50 let věku.

VEDUKOM, sociální družstvo, Praha přijme do svých řad pro nově připravovanou pobočku Fresh pekárna v objektu Klánovická ul., P-9 Hloubětín, v blízkosti stanice metra.

Více informací najdete v přiloženém letáku.

V případě zájmu, či s případnými dotazy, se prosím obracejte přímo na zástupce společnosti VEDUKOM.

Vedukom volné pozice ZDE
Vydáno: 21.6.2017 Zobrazit článek
„Podíl nezaměstnaných +50 stále roste“
Z oficiálních statistik MPSV posledních let jednoznačně vyplývá, že ačkoliv se v posledních letech daří snižovat celkový počet nezaměstnaných, situace nezaměstnaných v segmentu nad 50 let věku se stále zhoršuje.
Vydáno: 21.6.2017 Zobrazit článek
"Seminář a workshop na téma využití storytellingu při práci s komunitami"

Termín akce: 21.9. 2016, 10:00-15:30

Místo: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1

Více informací o akci najdete v samotné pozvánce.

Pozvánka zde
Vydáno: 1.9.2016 Zobrazit článek
Nabídka zaměstnání v neziskové organizaci
Práce v neziskovém sektoru přináší řadě z nás nejen potěšení, ale zejména vidíme smysl své práce. Níže s radostí zveřejňujeme nabídku jedné z neziskových organizací, která hledá v současné době nové spolupracovníky.
Vydáno: 25.1.2016 Zobrazit článek
Příběhy pomáhají aneb Šance pro nezaměstnané 50+
Příběhy mají sílu, dokáží vtáhnout do děje, inspirovat a být i zdrojem informací. Pokud jsou sdíleny v rámci skupiny lidí, která řeší podobné problémy, pomáhají příběhy vypořádat se s problémem nebo mu dokonce předejít. Na individuální bázi dokáží změnit přístup, negativní přemýšlení jednotlivce a dát konec trvání nepříznivých příběhů minulosti.
Vydáno: 25.1.2016 Zobrazit článek
"Inspirační a diskuzní odpoledne na téma (ne)zaměstnaní 50+"

Termín akce: 9.11. 2015, 13:00-17:00

Místo: Evropský dům, Jungmannova 24, Praha 1

Více informací o akci najdete v samotné pozvánce.

Pozvánka zde
Vydáno: 12.10.2015 Zobrazit článek
"Život začíná v padesáti – seminář možná právě pro Vás"

Další zajímavý seminář, který může moci řešit problém při hledání zaměstnání lidí nad 50 let věku, se bude konat v průběhu října t.r. Organizátorem semináře je nezisková organizace Alternativa 50+.

Vydáno: 29.9.2015 Zobrazit článek
Zapojte se do další akce pro +50 z Liberce a okolí

Termín: úterý 25.8. 2015, 10:30

Místo: Liberec

Pozvánka
Vydáno: 19.8.2015 Zobrazit článek
Sdílejte s námi Váš příběh – projekt "Budování silných a odolných komunit"

Naše občanské sdružení PLUS 50 se stalo jedním z partnerů pro projekt „Budování silných a odolných komunit“, který je zaměřen na sdílení příběhů nezaměstnaných ve věku nad 50 let. Tento projekt využívá metodu tzv. „story – telling“ (vyprávění příběhů), neboť dlouhodobá praxe ukazuje, že sdílení zkušeností při společném problému, posiluje danou komunitu, příběhy jsou často inspirací pro členy komunity a vedou k jejich aktivizaci. Cílem je změnit negativní myšlení v pozitivní snahu aktivně problém řešit, stejně jako posílení sebevědomí dané komunity.

Vydáno: 6.7.2015 Zobrazit článek
Dobrá zpráva pro 50+: existují i osvícení radní

Ráda se s Vámi podělím o dobrou zprávu a zároveň radost z toho, že některé radnice mají osvícené radní, kteří se zajímají i o problematiku nezaměstnanosti lidí starších padesáti let.

Vydáno: 11.6.2015 Zobrazit článek
“Pečení štrůdlu by mohlo být i Vaším podnikatelským záměrem“

Paní Brabcová se svým projektem „Štrůdl do krabice“ je jedna z těch, která se našla v podnikání a vybudovala svou úspěšnou firmu, značku…. Své podnikání stále rozšiřuje, momentálně otevřela i svou novou provozovnu a hledá další partnery, kteří by měli zájem podnikat pod značkou „Štrůdl do krabice“.

Vydáno: 27.4.2015 Zobrazit článek
“Místo pro mě aneb Nová kariéra pro zkušené“

Představujeme Vám tímto další zajímavý projekt, který je určen nezaměstnaným ve věku nad 50 let věku. Jedná se o bezplatný vzdělávací kurz, který je zaměřen na zmapování vlastních kompetencí. Účastníci projektu si vytvoří svůj plán rozvoje, díky kterému si lépe ujasní, kterým směrem se jejich budoucí profesní kariéra může ubírat.

Vydáno: 29.3.2015 Zobrazit článek
"Kariérové a podnikatelské poradenství pro návrat na trh práce"
Chcete začít podnikat, nebo hledáte zaměstnání? Využijte bezplatných služeb v rámci projektu “Kariérové a podnikatelské poradenství” v Praze, který realizuje naše partnerská nezisková organizace GLE o.p.s.
Vydáno: 20.3.2015 Zobrazit článek
Profesní chůva 50+

Pokud jste ve věkové kategorii +50 a máte zájem o práci s dětmi využijte bezplatnou rekvalifikaci na Profesionální chůvu - Chůva pro děti do zahájení školní docházky.

Vydáno: 5.3.2015 Zobrazit článek
„Paní svého času díky podnikání“

Garantem projektu „Paní svého času díky podnikání“ je obecně prospěšná společnost GLE, která je zaměřena na podporu jednotlivce ze znevýhodněných skupin. Jedná se o další projekt z řady, jehož základním cílem je podpora při zahájení podnikání.

Vydáno: 22.10.2014 Zobrazit článek
„Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci – další fond, který Česko nečerpá„
Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci (EFG) financuje projekty na pomoc pracovníkům propuštěným v důsledku globalizace. To znamená např. v případě bankrotu velkého podniku či při přemístění továrny mimo území EU, případně když je v určitém regionu v jednom odvětví propuštěno mnoho lidí najednou.

Také se Vám zdá, že by tento fond mohl být alespoň částečnou pomocí při řešení nezaměstnanosti v případech, kdy v řadě odvětví českého průmyslu došlo k uzavření celých firem? Zcela konkrétními příklady jsou sklárny, výrobny bižuterie, textilky, ale i doly a další a další….
Vydáno: 16.5.2014 Zobrazit článek
Mohou v Česku ministři porušovat zákon?
Vypadá to, že mohou. K velké lítosti nás všech, bohužel nelze na výše položenou otázku odpovědět jinak. V průběhu března t.r. ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) odvolal ředitele státního podniku Diamo. Jeho oficiálním vyjádřením k důvodům tohoto odvolání „Obměna byla z věkových důvodů…“ zcela nepochybně porušil platný Antidiskriminační zákon.
Vydáno: 29.4.2014 Zobrazit článek
Děkujeme za pocit „…má to smysl…“
Asi každý z nás zná pocit, kdy se ptáme sami sebe „má to vůbec smysl?“ Přiznám se, že my ve Sdružení PLUS 50 o.s. jej míváme poměrně často, a to nejen při sledování oficiálních statistik o nezaměstnaných ve věku nad 50 let. Při vzniku našeho Sdružení v roce 2009 byl jedním z našich cílů otevřít tento problém k veřejné diskuzi, poukázat na tento problém v médiích, protože v roce 2009 se o tomto problému až tak moc veřejně nehovořilo.
Vydáno: 13.4.2014 Zobrazit článek

Partneři

Inzerce